… i wyróżnij Swój biznes – na przykładzie programu „Expansion by Justyna Bielenda”

 

 

Polskie kosmetyczki, fryzjerki, kosmetolodzy w Anglii, są cenieni ze względu na doskonały warsztat, posiadane kwalifikacje oraz pracowitość. Są doskonałymi Rzemieślnikami. Jednocześnie w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii obserwujemy szczególnie dynamiczny przyrost liczby salonów beauty – konkurencja jest większa niż kiedykolwiek wcześniej.

Oto kilka wskazówek sprawdzonych przez moje klientki, również „na angielskim podwórku”. Panie

wzięły udział w programie Expansion by Justyna Bielenda, który wspiera rozwój beauty biznesów

z myślą o długiej perspektywie.

STWÓRZ RYTUAŁY począwszy od powitania, przez realizację zabiegu, aż po rozpatrywanie ewentualnych reklamacji. Niech wartością dodaną dla Twojej wiedzy i umiejętności będzie dopracowana obsługa klienta. Powtarzalne rytuały sprawią, że Twoje klientki będą wiedzieć czego się spodziewać po każdej wizycie, a będzie to wyjątkowa atmosfera i wysoka jakość usług. Docelowo, opracuj procedury obsługi klienta, przygotowania do realizacji poszczególnych zabiegów czy gromadzenia informacji o klientach. Jest to szczególnie przydatne, gdy rozwijasz biznes i budujesz zespół.

DBAJ O JAKOŚĆ nie daj się skusić kosmetykom/narzędziom w niskiej cenie, co ma zwykle przełożenie na niską jakość. Zła reputacja może Cię dużo kosztować, zwłaszcza w dobie social mediów, łatwości wystawienia komentarzy i rekomendacji. Poszukuj nowości – polskie marki kosmetyczne są coraz lepsze, zyskują uznanie w całym świecie. Dla lepszej znajomości oferty, wybierz się na targi i warsztaty branżowe, wymieniaj się opiniami z profesjonalistami, czytaj portale i prasę branżową.

 

Najważniejsze żebyś zaczęła bo zmiany to rozwój!

 

BUDUJ OFERTĘ „SZYTĄ NA MIARĘ”, pamiętaj o dłuższej perspektywie – przedstaw klientowi plan zabiegów w perspektywie nawet rocznej. Po analizie sytuacji wyjściowej np. skóry, zaproponuj serię zabiegów dopełniających, które odpowiadają jego rzeczywistym potrzebom i zasugeruj wskazaną powtarzalność. Dzięki temu klient będzie postrzegać Cię jako eksperta potrafiącego zadbać

kompleksowo o jego potrzeby, a Ty zbudujesz portfel lojalnych klientów. Edukuj klientów, nie bój się dzielić wiedzą, np. doradź jak wzmocnić włosy w sposób naturalny w warunkach domowych.

To buduje zaufanie.

To zaledwie minimum, od którego warto zacząć. Pamiętaj, że wymaga to czasu, ale przede wszystkim Twojej autentyczności. Najważniejsze żebyś zaczęła bo zmiany to rozwój!

 

Zapraszam Cię na moją stronę justynabielenda.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *